fbpx

Sąskaitos už šildymą auga, o namuose – šalta: kaip sutaupyti?

Šildymo sezonas – jau greitai. Ne paslaptis, jog jis žadamas nelengvas – kyla šildymo, elektros, vandens kainos. Laimei, pakeitus kelis įpročius bei tinkamai paruošus savo namus, įmanoma sutaupyti. Kaip? Pristatome 5 būdus, kurie padės sumažinti sąskaitą už šildymą:

1. Patikrinkite visus, namuose esančius, langus bei tinkamai juos užsandarinkite.

To nepadarius kyla didelė tikimybė, jog dalis jūsų sugeneruojamos šilumos išeis tiesiai į lauką. Jeigu name visgi yra nekokybiški langai, rekomenduojame juos užsandarinti silikoninėmis ar kitomis izoliacinėmis medžiagomis. Tiesa, tą reikėtų daryti profilaktiškai – prieš kiekvieną žiemos sezoną. 

2. Įsitikinkite, jog jūsų radiatoriai taip pat paruošti žiemos sezonui.

Reguliariai valykite juos, jog ant paviršiaus susidariusios dulkės netrukdytų šilumai sklisti į kambarius. Beje, palikite radiatorius atvirus – neužstatykite baldais ar kitais objektais. Taip pat patariame skalbinių džiovinimui nesirinkti radiatorių, kad neužkirsti kelio šilumos skleidimuisi.

3. Pasirūpinkite saugumu – apžiūrėkite kaminą, turimas krosnis ir esant poreikiui išvalykite.

Deja, nevalyti kaminai ir krosnys gana dažnai sukelia gaisrus žiemos metu. Tai nutinka, nes šildant namus ant kamino sienelių kaupiasi ypač degi medžiaga – sodžiai. Į kaminą patekus ugniai jie užsidega ir tuomet gaisras tampa neišvengiamas.

4. Jei namuose turite kieto ar skysto kuro katilą, pasirūpinkite jo efektyvumu.

Čia pagelbėti galime mes, granulinių degiklių „Galius” gamintojai. Granuliniai degikliai jungiami prie beveik bet kokio katilo. Dėl žymaus granulių degimo efektymo, jie užtikrina automatinį šildymą ir taupo jūsų finansus.

5. Nenaudokite didelio energijos kiekio, kai tam nėra poreikio.

Stabilizuokite temperatūrą jūsų namuose termostatoriaus pagalba. Įsigijus granulinį degiklį taip pat galite įmontuoti ir termostatorių, kurį galite reguliuoti nuotoliu. Palaikant stabilią temperatūrą, namuose nebelieka didelių temperatūros kritimų, todėl nereikės didelės energijos sugrąžinti temperatūrą į norimą. 

Taigi, geopolitinė situacija ir energetinių išteklių krizė daro didelę įtaką šildymo kainai ir dėl to ateinantis žiemos sezonas numatomas sudėtingas visoje Europoje. Tikime, jog aukščiau išvardyti patarimai gali padėti sutaupyti. O jei kyla klausimų dėl kuro katilo efektyvumo didinimo ir norėtumėte pasikonsultuoti, „Galius” specialistai jums mielai pagelbės. Lauksime jūsų užklausų:

  • 📞 +37065003378
  • 📧 galiuskatilai@gmail.com

Parašykite komentarą