fbpx

Kaip žinoti, ar mano atveju verta įsigyti granulinį degiklį?

Vis daugiau Lietuvos gyventojų, siekdami efektyviai šildyti namus ir sutaupyti pinigų, ieško alternatyvių sprendimų. Vienas tokių – granulinis degiklis „Galius”. Tačiau kaip sužinoti, ar būtent mano atveju tikrai verta montuoti granulinį degiklį? Šiame straipsnyje apžvelgiame pagrindinius privalumus bei trūkumus.

Svarbu paminėti, jog granulių degiklis yra šildymo prietaisas, naudojantis suspaustas medienos arba biomasės granules kaip kuro šaltinį. Pagrindiniai jo privalumai:

  1. Kuro išlaidų taupymas. Granulinio degiklio pagalba galite gerokai sumažinti šildymo sąskaitas. Dažnu atveju granulės yra pigesnės nei dujos ar oras-vanduo sistema. Būtent todėl dauguma Lietuvos gyventojų diegia granulinius degiklius savo katilinėse.
  1. Aukštas efektyvumas. Granuliniai degikliai garsėja savo efektyvumu. Degimo efektyvumas gali siekti nuo 70% iki 90% arba netgi daugiau, o tai reiškia, jog įsigijus degiklį, už tas pačias investuotas lėšas išgausite gerokai daugiau šilumos.
  1. Patogus naudojimas. Būtent granulinis degiklis „Galius” turi automatinius uždegimo, temperatūros kontrolės ir granulių tiekimo sistemas. Tai taupo jūsų laiką bei leidžia ramiai vakaroti ilgais žiemos vakarais, nuolat neprižiūrint degimo.
  1. Maži priežiūros reikalavimai. Degančios granulės palieka minimalų pelenų ir kitų likučių kiekį palyginti su tradiciniais katilais ar židiniais. Tai reiškia, kad valymas ir priežiūra paprastai reikalauja daug mažiau pastangų bei jūsų laiko.

Visgi, norint įsigyti granulinį degiklį, verta atsižvelgti į keletą svarbių aspektų:

  1. Pakankama erdvė granuliniui degikliui. Granulinis degiklis yra montuojamas prie jūsų turimo katilo, todėl tinkama erdvė yra esminis kriterijus. Įsitikinti, ar jūsų turimas laisvas plotas yra tinkamas, galite paskambinę „Galius” specialistams (+370 650 033 76), kurie pagal jūsų katilinės parametrus nurodys, ar degiklio montavimas yra galimas.
  1. Pradinė investicija. Granulinio degiklio įsigijimas ir montavimas reikalauja pradinių išlaidų. Tai apima ne tik degiklio kainą, bet ir montavimo paslaugas bei pačias granules. Gera žinia – granulinį degiklį „Galius” galite įsigyti lizingu, pasirašius sutartį dėl vartojimo kredito.
  1. Granulių sandeliavimas. Granulėms reikia saugios vietos, kurioje jos išliks sausos ir nepažeistos. Prieš įsigydami degiklį, įvertinkite, ar turėsite pakankamai vietos granulių saugojimui.

Taigi, galimybė sumažinti kuro išlaidas, aukštas efektyvumas, lengva priežiūra yra pagrindiniai faktoriai, kurie gali palengvinti artėjantį šildymo sezoną. Vis dėlto, vertinant, ar granulinis degiklis yra tinkamas jūsų namams, turite atsakyti į šiuos klausimus: 

  1. Ar katilinėje turite pakankamai erdvės granulinio degiklio montavimui?
  2. Ar degiklio montavimui esate pakankamai pasiruošę finansiškai? 
  3. Ar turite tinkamą vietą granulėms saugoti?

Atsakydami į šiuos klausimus, galite nuspręsti, ar granulinis degiklis yra tinkamas jūsu atveju bei vertas investicijos, kuri padės jums sutaupyti tiek finansų, tiek laiko šildymo sezonu.

2 komentarai apie “Kaip žinoti, ar mano atveju verta įsigyti granulinį degiklį?”

Parašykite komentarą