fbpx

Granuliniai degikliai: kaip tinkamai prižiūrėti?

Granuliniai degikliai – itin populiarėjantis pasirinkimas, atnaujinant namų šildymo sistemą. Šis kietojo kuro šildymo būdas ypač tinkamas norintiems namus šildyti taupiai bei ekologiškai. Visgi, norint užtikrinti ilgą degiklių tarnavimo laiką ir efektyvų veikimą, svarbu reguliariai ir tinkamai juos prižiūrėti. Kokie yra trys pagrindiniai aspektai, rūpinantis granulinių degiklių priežiūra, aptariame šiame straipsnyje.

Kaip dažnai reikia išvalyti pelenus?

Granuliniai degikliai veikia degindami suspaustas medienos granules, kurios sukuria šilumą. Natūralu, jog sudegusios granulės pavirsta į pelenus, kuriuos reikia išvalyti norint išvengti katilo užsikimšimo. Priklausomai nuo esamos temperatūros už lango ir norimos temperatūros namo viduje, skiriasi degiklio priežiūros bei pelenų išvalymo dažnumas. Žiemos periodu, esant didesniems šalčiams, rekomenduojame apžiūrėti katilą kas savaite. Kuomet temperatūra lauke didesnė ir degiklis veikia mažiau, patikrinti, ar nereikia išvalyti pelenų, galite ir kas 2-3 savaites. „Galius” granuliniai degikliai turi sumontuotą automatinę išsivalymo sistemą. Šios sistemos išsivalymo metu galingas ventiliatorius išpučia degimo metu susidariusius pelenus į katilą.

Kokias granules rinktis?

Granulės – esminė granulinių degiklių dalis. Tai biomasė, pagaminta iš tokių žaliavų kaip medienos pjuvenos, medžio drožlės, šiaudai, kukurūzų stiebai ir kt. Aukštos kokybės granulės dega efektyviau ir palieka mažiau atliekų, o tai reiškia, kad jums valyti degiklį reikės rečiau. To rezultatas – mažesnė techninių gedimų galimybė. Taigi, renkantis granules, atkreipkite dėmesį į jų sudėtį ir drėgnumo lygį (daugiau apie granulių tipus rasite čia). Kokybiškos granulės leis sumažinti skiriamą laiką degiklio priežiūrai ir degant išskirs daugiau šilumos.

Kaip optimizuoti šildymą namuose?

Norint maksimaliai išnaudoti granulinio degiklio privalumus, būtina optimizuoti visą šildymo procesą. Tam puikiai padeda „Galius” siūlomi kambario termostatai, kurių dėka patalpose nuolatos galima palaikyti norimą temperatūrą nuotoliniu būdu. Temperatūros palaikymas padeda užtikrinti vienodą šilumos pasiskirstymą ir energijos taupymą.

Taigi, visos šildymo sistemos reikalauja priežiūros, ne išimtis ir granuliniai degikliai. Laiku atlikti priežiūros darbai ne tik padės išvengti nenumatytų gedimų, bet ir užtikrins, kad jūsų šildymo sistema veiktų ekonomiškai ir ekologiškai ilgą laiką. 

Domina granulinio degiklio įsigijimas? Skambinkite mums telefonu +370 650 033 76 arba rašykite labas@galius.lt

Parašykite komentarą